מטבחים מעוצבים- אטרקטיביות וחדשנות

 

המטבח כיום אינו מה שהכרנו בעבר- יחידה סגורה ופשוטה הזכורה לנו משנים עברו. מטבחים מעוצבים שינו לבלי היכר את עולם הטבחים. התחום הפך לדינאמי ומשתנה באופן מהיר. מטבחים מעוצבים מייצגים כיום יצירתיות, תכנון מורכב וקפדני עמוס בפרטים ובעיקר אסתטיקה ויוקרה. כל אלו חברו יחד לבניה שונה של מרכז הבית ושל המטבח בפרט. מטבחים מעוצבים שואפים כלל ליצור מקום שהות נוח אך המתאים לכל צורך בצורה אופטימאלית לא רק בעיצוב אלא גם בשימוש באבזור המטבח, בנוחות לבשל או לארח ולהיות מקום נעים המשרה אווירה של חמימות וביתיות. מטבחים מעוצבים שמים דגש רב על עיצוב בחלל כמקום מושך, חדשני, אטרקטיבי ובעיקר הרמוני שיצור בקרב כל בני הבית אווירה חמימה והרמונית.
מטבחים מעוצבים צריכים לשלב הרמוניה ויוקרה בעיצוב לבין יצירת מטבח חדשני ושימושי שיתאים לכל הדיירים ולכל בני הבית. מטבחים מעוצבים ניתן לתכנן, לבנות או לרכוש כיום בכל תקציב ולהשיג בנוסף נוחות מרבית ומטבח שימושי ביותר העונה על כל הצרכים והציפיות. לאחר התכנון הראשוני של בדיקת מידות חלל המטבח יש לשלב את תכנון העיצוב במקביל לתכנון האבזור והתקנת המכשירים במטבח.

אחד העקרונות בנושא מטבחים מעוצבים כדי ליצור נוחיות וגם מראה יוקרתי ואלגנטי במטבח הוא להימנע מעומס רב, להימנע מעומס של כלי מטבח רבים מדי או גלויים מדי וליצור אזורים נקיים יחסית שיתנו במה לעיצוב יותר מאשר לתכולת המטבח. חלק עיקרי ובולט בכל מטבח ובפרט כאשר מדברים על מטבחים מעוצבים הוא ארונות המטבח שעליהם להיות בעלי אפשרות אחסון גדולה ועם זאת להיות חסכוניים בחלל ולא יוצרים עומס וצפיפות. המטבח צריך להיות נעים ומרשים לעין וכך יוצר גם אווירה של מקום חם בו נעים לבשל וגם לארח. יש לתכנן גם את הריהוט במטבח או את משטח האי בלב המטבח. מטבחים מעוצבים עוסקים גם בהרגלים של בני הבית ובהעדפותיהם מטבח עם ילדים קטנים יתוכנן אחרת מאשר מטבח המיועד לאנשים מבוגרים בלבד. מטבחים מעוצבים מאופיינים בנוסף בטרנדים שונים ואין סופיים ומומלץ להיעזר באנשי מקצוע בכדי לקלוע לתוצאה המושלמת ביותר בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *