מערכות סליקה – הדרך היעילה לשרת את בעל העסק

 

מערכות סליקה הפכו יעילות ונוחות לשימוש ככל שהתפתחה הרכישה דרך אתרי האינטרנט ובאמצעות סליקה דרך התקנים שניתן לחבר למכשירים הניידים. מערכות סליקה מורכבות מארבעה שחקנים אשר שיתוף פעולה בינהם מאפשר את הסליקה: ראשית יש את בית העסק אשר מציע את המוצר למכירה אשר עלותו תחויב דרך מערכות סליקה.

שנית בא הלקוח אשר מעוניין לרכוש את המוצר ושיחייבו את כרטיס האשראי שלו במערכות סליקה. שלישית, יש את החברה המנפיקה את כרטיס האשראי של הלקוח.

החברה יכולה להנפיק את הכרטיס ללקוח באופן ישיר או דרך הבנקים השונים. רביעית, יש את סולקת כרטיסי האשראי – זוהי החברה שעימה מתקשר בית העסק עבור שירותי הגבייה והתשלום. כלומר, פעולת הגיהוץ של כרטיס האשראי העורכת מספר שניות היא למעשה מלאכת מחשבת של מערכות סליקה המחולקת למספר תפקידים.

מערכות הסליקה קיימות במספר אופנים אך השניים המרכזיים: הראשון הוא חיוב באמצעות העברת כרטיס אשראי דרך מסוף סליקה אשר קיים באיזור הקופות. באמצעות העברת כרטיס האשראי במסוף, נוצר קשר לחברת האשראי המאשרת את החיוב וכך ניתן לבצע את הרכישה. האופן השני בו מערכות סליקה באה לידי ביטוי הוא התקנת התקן חכם על גבי המכשיר הסלולארי וכך הופכים את המכשיר הנייד למסופון סליקה באמצעות אפליקציה ייחודית.

השימוש במערכות סליקה על גבי המכשירים הניידים מייעלת מאוד את הליך החיוב של הלקוחות ומאפשרת לקופאי או בעל העסק להיות נייד ולחייב תוך כדי תנועה ולא להיות מחויב לעמוד רק באיזור הקופה.

מערכות סליקה מתייחסות באופן רחב לכל תקשורת המתקיימת בין הלקוח לבית העסק הקשור בחיוב כרטיס האשראי אך בשל התחרות הרבה השוררת היום חברות האשראי השונות מעוניינות לשווק את מערכות הסליקה שלהן כמתאימות ביותר ולכן מציעות מגוון שירותי מעטפת לפעולת הסליקה עצמה כמו פתרונות מימון שונים.

כך למשל פתרונות של ליווי פיננסי הבאה לידי ביטוי במתן הלוואות, ניכיונות, מקדמות ומימון עלות רכב. בנוסף מציעות חברות האשראי פתרונות של סליקת המחאות ואף שירות של סיוע בפרסום ושיווק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *