מזגן קטן – המזגן המושלם

 

עולם מיזוג האוויר עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות. מתקופה של מזגני ענק לכל חדר בבית עברו למנגנון של מיזוג מרכזי ואז הבינו שמיזוג מרכזי לא יעיל יותר והלכו דווקא על מזגנים בודדים לכל חדר אבל בגדלים שונים. ככל שהעולם הופך יותר ויותר מורכב עולה גם הנושא של היות המוצר ירוק וידידותי לסביבה. כך למשל חברות ידורגו ברמה גבוהה יותר אם המוצרים שלהן חוסכים בחשמל, מזהמים פחות את הסביבה ועוד נתונים אשר משפיעים על הדירוג הגבוה של המוצר. כך נולדו הדגמים של מזגנים בגדלים קטנים אשר לכל אחד יש ייעוד משלו. הרי מזגן גדול אינו בעל אותו ייעוד כמו מזגן קטן. כלומר, יש לבאר: הייעוד של שני המזגנים הוא אותו ייעוד – שניהם צריכים לקרר חלל סגור.

עם זאת, מזגן קטן מתאים לחדרים קטנים יותר בעוד מזגן גדול צריך לעבוד חזק יותר על מנת לקרר חדר גדול או חלל פתוח. היתרון במזגן קטן הוא שמדובר במזגן אשר מתאים בגודלו לחדרים קטנים. אין טעם להפעיל מזגן גדול עבור חדר קטן אשר תוך מספר דקות יהיה קפוא לחלוטין ואז צריך יהיה לכבות אותו ולהפעיל שוב ברגע שיהיה מחניק. זה כמו להרוג זבוב עם תותחים כבדים – אפשרי, אבל מיותר כי יש דרכים קלות יותר. מזגן קטן לעומת זאת, יקרר את החדר וישמור על הטמפרטורה לאורך זמן. יתרה מכך, מזגן קטן לא יקים רעש כמו שמזגן גדול עושה הרבה פעמים ואז ייחסך כאב ראש וחוסך נוחות אשר נוצרים כאשר מדובר במזגן גדול. לכל חברת מזגנים שמכבדת את עצמה יש סדרה של סוגי מזגנים – יש מזגנים גדולים, מזגנים בינוניים ומזגנים קטנים.

כמו כן יש מזגנים עם ייעודים שונים מבחינת סוגי החדרים שהם אמורים לקרר. מזגן לחדר אוכל של בית מלון לא יהיה בעל אותן עוצמות כמו מזגן לקירור סלון של בית. כלומר, גם בתוך הסיווג של גדלי המזגנים יש חלוקה נוספת לפי סוגי החללים והחדרים שהמזגן מיועד אליהם. הסיווג הזה הופך את הבחירה למדויקת ונכונה יותר עבור הלקוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *