השוואה בין שואבי האבק הרובוטיים | סדר בבלאגן

לא מזמן סיפרתי לסבתי שרכשתי איירובוט. כאשר הסברתי לה שזהו רובוט המנקה את הבית היא הסתכלה עליי במבט תמה וקבלה על עצלנותם של האנשים. בעבר המחשבה על רובוטים שינקו עבורנו את הבית הייתה מעין מדע בידיוני, אך כיום שואב אבק רובוטי הפך לחלק אינטגרלי ממציאות החיים.

בשנים האחרונות שואבים רובוטיים הפכו לנפוצים מאוד. בתים רבים נטשו את עוזרת הבית ועברו לניקוי יומיומי בעזרת שואב אבק רובוטי. אם גם אתם רוצים להצטרף למהפכה, אך מתלבטים איזה שואב לבחור תוכלו לקבל מידע מועיל בהשוואה שערכנו עבורכם.

iRobot Roomba 960- המתג המוכר

romba 960
irobot roomba 960

כאשר מדברים על שואב אבק רובוטי חושבים מיד על הiRobot – המותג המוכר ביותר בשוק השואבים הרובוטיים. ה-roomba 960 הוא אחד הדגמים המוכרים של iRobot. הוא מתבסס על מערכת ניווט פשוטה ומנקה בצורה סבירה יחסית. בנוסף, הוא מסוגל לעלות על שטיחים ומנקה גם קרוב לפינות, אך לא את הפינות עצמן.

החיסרון הבולט של הroomba הוא מחירו הגבוה ביחס לשואבים אחרים. אם אתם מתעקשים על המותג, ואוהבים לקנות את מה שהכי נחשב הוא עשוי להיות השואב הרובוטי שלכם, אבל אם אתם מוכנים לשמוע על אפשרויות אחרות המשיכו בכתבה.

חיסרון נוסף של הRoomba הוא מיכל האיסוף הקטן שלו והקושי להגיע אליו. שואב האבק דורש ניקוי כאשר תא האיסוף מתמלא, ובמקרה של הRoomba הריקון יהיה תדיר יותר. מיכל האיסוף מעט מסורבל לשליפה ולא נוח לניקוי, אך אחרי ניסוי ותהייה ניתן לעשות זאת.

שואב אבק שיאומי – Xiaomi

ככל הנראה מדובר בשואב הסיני הטוב ביותר שמציב את עצמו בשורה אחת מול איי רובוט של רומבה, בדיוק כמו הטלפונים הסלולריים הסינים נכנסו גם בשואבי האבק לשורה הראשונה ומציעים את שואב האבק הרובוטי של שיאומי בעל תכונות מתקדמות ומחיר שפוי , האם זהו היורש של האי רובוט? לפי תגובות הגולשים אכן כן.

נתונים כללים:

עוצמת שאיבה של 1800pa! לשם השוואה שואבי ILIFE עם עוצמת שאיבה של בין 400-1000pa
איירובוט רומבה 980 עם עוצמת שאיבה של 1670pa

סוללה 5200mAh שמספיקה לעד שעתיים וחצי של עבודה,
לשם השוואה דגמי ILIFE עם סוללה של 2600mAh שמספיקה לכשעה וחצי-שעתיים
דגם IRobot רומבה 980 עם זמן עבודה של כשעתיים

  • אפשרות לתכנן זמני ניקיון
  •  חזרה לנקודת טעינה בסיום עבודה
  •  שליטה מאפליקציה
שואב אבק שיאומי
שואב אבק שיאומי

LG HOM-BOT – המתקדם

LG HOM-BOT מדגם VR6480VMNC הוא רובוט חכם עם חיבור WIFI ואפשרות לשליטה מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית. הרובוט מתהדר המערכות חכמות ומתקדמות במיוחד, אך יכולת הניווט שלו לא מרשימה כל כך, ולמרות מצלמות ומערכות מתקדמות הוא נתקל במכשולים במרחב.

מחירו של ה-LG HOM-BOT לא נמוך, אבל הוא כולל פיצ'רים שונים ומתאים במיוחד לחובבי החדשנות ביניכם. הוא מנווט את דרכו באמצעות מצלמות וניתן לשליטה באמצעות אפליקציה ייעודית גם כאשר אתם נמצאים מחוץ לבית. בנוסף, המצלמות שמותקנות על גביו מאפשרות לכם לראות את המתרחש בבית גם כאשר אתם לא נמצאים בו.

השואב של LG שקט במיוחד, והוא מאפשר לכם להפעיל אותו גם בזמן שאתם נמצאים בבית. המיכל של השואב גדול יחסית, מה שיאפשר לכם לרוקן אותו לעתים רחוקות יותר. השליפה והריקון של מיכל האיסוף פשוטות יחסית ולא יצריכו מכם הבנה מיוחדת.

Samsung PoerBot – הנווט

ה- Samsung PoerBot VR9350מצטיין דווקא בתחום הניווט. לא משנה לאיזו פינה בבית הוא הגיע וכמה סוללה נשארה לו- הוא ימצא את הדרך לתחנת העגינה. הוא מסתובב בבית תוך הפגנת ביטחון רב ועובר מכשולים בקלות רבה.

יחד עם זאת, זהו שואב אבק רובוטי רועש במיוחד, ואם אתם מתכננים להפעיל את השואב בזמן שאתם נמצאים בבית כדאי שתחשבו על שואב אחר. בפעולה רגילה הרעש שלו עוד יכול להיות נסבל, אך כאשר הוא עובר למצב טורבו הציקלון המסתובב במכשיר מגיע לדציבלים גבוהים במיוחד.

מבחינת ריקון וניקוי מיכל האיסוף, בדומה לשואב של LG, גם השואב הזה בעל מיכל איסוף גדול, ומנגנון פשוט יחסית של שליפה וניקוי.

I life – הזול

אנחנו אוהבים לזלזל במותגים הסיניים ובוחרים לקנות מוצרים לבית ממותגים יקרים בהרבה, שבסופו של דבר גם הם מיוצרים בסין. חברת iLife הסינית מציעה מבחר שואבי אבק רובוטיים שלא נופלים בביצועיהם מעמיתיהם המערביים. השואבים של iLife זולים באופן משמעותי, וכעת ניתן לרכוש אותם בצורה נוחה באמצעות האינטרנט.

iLife V5s שייך לדרג הביניים של השואבים הרובוטיים של iLife. המחיר שלו נמוך, אך הוא ינקה את ביתכם בצורה יעילה ובלי להרעיש יותר מדי. אחרי טעינה הוא יעבוד במשך כשעתיים בהן הוא ישאב את ביתכם. כיוון שהוא כמעט ולא רועש תוכלו להפעיל אותו בקלות בביתכם.

ל- iLife V5sגם אפשרות לשטיפה. את מיכל האיסוף של הלכלוך ניתן להחליף במיכל נוזלים, ובתחתיתו מצמידים סמרטוט מיוחד. השואב יעבור בביתכם וישאיר שובל רטוב וריחני שישלים את פעולת השאיבה המאומצת.

אמנם לiLife אין אפליקציה ייעודית, יכולת שליטה מרחוק או מצלמות, אבל אם אתם מחפשים שואב אבק רובוטי במחיר משתלם זו צריכה להיות הבחירה שלכם. במקום להוציא אלפי שקלים על שואב יקר של מותג מוכר, תוכלו לרכוש שואב איכותי במחיר זול במיוחד שישאיר לכם עודף מאלף שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *