אימונים | פילאטיס מכשירים | מכון כושר בכפר סבא – פילאטיס כפר סבא

מהו פילאטיס?

בפעם הראשונה נתקלתי בשיעור פילאטיס כפר סבא, כשאר הייתי במכון הכושר שלי, הייתי בטוח כי מדובר בשיעור קליל , שיעור של נשים אך כששאלתי וחקרתי הבנתי שאני טועה:

פילאטיס דומה ליוגה אבל מדגיש את הליבה של הגוף – הבטן, האלכסונים, הגב תחתון, הירכיים הפנימיות והחיצוניות, הישבן, וכן הלאה. מסיבה זו, פילאטיס מפתח מה שצריכים מתאמנים – כוח, גמישות, סיבולת שרירית, קואורדינציה, שיווי משקל, ויציבה טובה – עם סיכוי הרבה יותר נמוך לפציעה מאשר עם צורות אחרות של פעילות גופנית.. עם כל כך וריאציות פעילות גופנית ומהלכים רבים, ייתכן שלא תשתעמם עם פילאטיס.

מהלכי פילאטיס דורשים ממך להפעיל כמעט את כל הגוף. המהלכים דורשים הרבה ריכוז; אתה לא יכול פשוט לעשות את התנועות כמו שאתה עושה על ציוד כושר. לכל תנועה שאתה חושב שאתה מכיר, יש לפילאטיס גרסה אחרת קצת שונה וקצת יותר קשה.

פילאטיס היא שיטה חדשנית ובטוחה של פעילות גופנית גוף-נפש באמצעות שטיח רצפה או מגוון רחב של ציוד. זה התפתח מהעקרונות של ג'וזף פילאטיס . אימון קבוע של פילאטיס יכול לשנות את איך שהגוף שלך נראה, מרגיש ומבצע. פילאטיס מחזק את כל הגוף ולא עובד בתפזורת על שרירים מסויימים, מסוגל ליצור גוף מלוטש

זוהי מערכת בטוחה, הגיונית של תרגילים שתעזור לך להיראות ולהרגיש הכי הטוב שלך. זה משפר את  המודעות לגוף, יציבה טובה ותנועה קלה. פילאטיס גם משפר את הגמישות והזריזות. זה יכול אפילו לעזור להקל על כאבי גב.

פילאטיס היא שיטת כושר גופנית שפותחה בתחילת המאה ה -20 על ידי ג'וזף פילאטיס. פילאטיס הוקם על ידי ג'ו בתקופת מלחמת העולם הראשונה, מתוך הכוונה לשפר את תכנית השיקום לנפגעים. במהלך תקופה זו, פילאטיס נועד לסייע לחיילים פצועים בחזרת בריאותם על ידי חיזוק, מתיחה, ושרירים מייצבים.

ג'ו העדיף תנועות מדויקות יותר, הדורשות שליטה וטכניקה. הוא האמין כי בריאות נפשית ופיזית היתה חיונית זה לזה. פילאטיס עובד על, מרכוז, ריכוז, שליטה, דיוק, נשימה, ותנועה זורמת (עקרונות פילאטיס) להקים גוף שעובד מושלם מבפנים החוצה.

כמעט בכל מכון כושר ישנם שיעורי פילאטיס המועברים ע"י מאמנים שהוכשרו לכך , בדר"כ שיעורי הפילאטיס נכללים בתוך המנוי כמו למשל בפילאטיס כפר סבא .

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *