אלבום תמונות מעוצב- להנציח רגעים בסטייל

אלבום תמונות מעוצב בעידן של ימינו מקבל משמעות שונה לגמרי ממה שהיה  בעבר. כולנו מרגישים את הצורך לצלם, לעצור את הזמן לרגע אחד ולשמור אותו איתנו, להפוך אותו לנצחי בעזרת הכלי הכי שימושי בעידן המודרני, הפלאפון. הזמן נזיל מדי, עובר מהר מדי, בורח לנו מבין האצבעות וכנראה הרצון לעצור אותו לרגע הפכה את התמנות לחלק כל כך גדול מחיינו. אך לא רק הרצון לעצור את הזמן גורם לנו להוציא את הפלאפון כל כמה רגעים ולצלם. כמו כל דבר מתקלה בעולם הזה גם הזיכרון לא נשאר לנצח, רגעים משמעותיים בחיים שלנו, שעיצבו אותנו, רגעי שיא, או סתם תמונה עם החברים הקרובים או עם המשפחה, את כל אלא אפשר לתחום תחת ביטוי אחד- רגעים טובים. אנחנו רוצים לזכור את הרגעים הטובים בחיינו כי אם נודה באמת, הם לא כל כך שכיחים, אז כשהם באים אנחנו נעדיף לשמור אותם, בצורה הכי טובה שאפשר, דרך תמונה, ואילו רק כדי להסתכל באותן תמונות ולהיזכר בהם לרגע, כי מה נעשה… הזיכרון מתקלה.

היום אנחנו חיים בעידן שבו החוקים השתנו מעט ובכלל אלו, ובגלל המצב החדש שנוצר בא לעולם- אלבום תמונות מעוצב. בעצם, לא בדיוק. אלבום תמונות מעוצב היה קיים תמיד, אז לא בצורה שהוא לובש היום, לא עם הטכנולוגיה הקיימת, והכי חשוב, לא פופולארי כמו היום.

פייסבוק אינסטגרם וססנאפצ'אט הם רשתות לשיתוף תמונוץ בעיקר, אנו מעלים תמונות מכל רגע בחיים שלנו לרשת באופן אינסטנטיבי ומהיר כל כך שאנחנו לפעמים שוכחים את המטרה האמיתית של צילום תמונות. המטרה העיקרית היום והמהות של צילום תמונות הפכה להיות שיתוף עם החברה במקום מה שהם היו פעם – להנציח רגעים. זה גורם לי לחשוב ולשאול את עצמי האם באמת זה מחליף את מה שהתמונות היו בשבילנו בעבר או שאולי הם רק הוסיפו מימד נוסף ונתנו לנו עוד סיבה ועוד מוטיבציה לצלם ולהנציח תמונות?

התשובה היא לא- מבחינתי תמונות איבדו מהמשמעות האמיתית שלהן, כל מה שאנחנו עושים כאשר אנחנו מצלמים תמונה זה לחשוב על כמה לייקים נקבל, כמה אנשים יראו ואיך אני יראה בעיניי אנשים. רוב התמונות שאנחנו מצלמים ומעלים לפייסבוק לדוגמא מסיימות את תפקידם אחרי שבוע אחד, ראו אותנו עשו לנו לייק, התמונה עשתה את שלה, אפשר להמשיך הלאה. אלא אם כן זו תמונת הפרופיל ואז.. היא תסיים את תפקידה רק לאחר חודש או חודשיים אולי אפילו יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *